List of participants

 
First name Second name Session
Toni Ahlqvist A5
Maria Åkerman A15
Hulda Birna Albertsdóttir Poster
Moritz Albrecht A8
Noura Alkhalili A11, C11, D11
Ida Andersson E10
Eva Änggård E9
Hans Antonson D5
Alejandro Armas Díaz E13
Per Assmo F3, G3
Herborg Árnadóttir
Ingunn Ósk Árnadóttir Poster
Victoria Babbit
Veit Bachmann B2
Guy Baeten F2
Alison Bain B14
Mads Barbesgaard C1, D11
Stine Barlindhaug F7
Kaya Barry E14
Mireia Baylina C9, E13
Bernd Belina B2
Liv Bente Belsnes Poster
Karl Benediktsson C8, D16
Lawrence Berg B10, E16, G14
Christine Bichsel E8
Jess Bier B11
John Bingham-Hall B14
Gabriel Bladh B10, C10
Tonje Blom
Madeleine Bonow D3
Candice Boyd A14, F1
Karin Bradley C7
Paola Briata E14
Robert Bristow E12
Anna Broberg E5
Therese Brolin Poster
Alec Brownlow E11
Robert Burton G6
Henner Busch F10
Jørgen Ole Bærenholdt Keynote
Hannele Cantell D10
Martina Angela Caretta B13
Helen Carter D4, F2, G2
Wim Carton D1
Ole Hjorth Caspersen
Magdalena Cedering G3
Sofia Cele B9, D9, E9
Su-Bing Chang A1
Søren Christensen D11
Gabriela Christmann G6
Brett Christophers D2, E2, F2
Eric Clark A1, B1
Molly Clarkson C7
Virgile Collin-Lange C5, Poster
Jon Corbett F7
Susana Cortes E9
Konrad Czapiewski E4
Annika Dahlberg
Margareta Dahlström E10, F10, G10
Ayona Datta C11, D13, E16
Leila Dawney D14
Suzanne de la Barre F13, G12
Salvatore Paolo De Rosa B11, C11, D11
Edward Dee D14
Yonn Dierwechter A4
María del Carmen Díaz Rodríguez E13
Karl Donert A10
Karolina Doughty C5, E14
Wenche Dramstad C15, D15, E15
Alexandre Dubois E3
Michelle Duffy B4, F1
Lisa Dumoulin G9
Mirek Dymitrow D8
Lisa Döring E5
Sigrún Dögg Eddudóttir A6
Kornelia Ehrlich E6
Anna Vilborg Einarsdóttir E12
Sebastian Eiter C15, D15, E15
Richard Ek F4
Marcus Ekholm
Sylvi Endresen A3
Uffe Enokson G3
Camilla Eriksson E7
Egill Erlendsson A6, B6, Poster
Tony Escritt
Margareta Espling C13
Jonathan Everts C8
Einar Eyþórsson E7, F7
Nora Fagerholm D15
Kerstin Falk B7
Ilia Farahani B1
Tovi Fenster D13, E13
Wendy Fjellstad C15, Poster
Olav Fjær C10
Frode Flemsæter A7, E8
Thor Flognfeldt D12
Arnt Fløysand B3, E3
Gunnel Forsberg B13, E16
Roddy Fox F3
Cristina Franchi B11
Charlotte Fridolfsson F12
Svein Frisvoll D12
Paul Fryer A2
Kathryn Furlong G2
Anniken Førde C8
Gloria Gallardo D1, E1
Maria-Dolors Garcia-Ramon E13
Luz Marina García Herrera E13
Tomas Germundsson D8, E8, F11
Katherine Gibson Keynote
Mary Gilmartin A2, B2, C2
Guðrún Gísladóttir Keynote, A6, C6, D6, F6, G6, Poster
Elena Glasberg Poster
Hans Olof Gottfridsson C10
Mattias Gradén G10
Thomas Skou Grindsted E2
Lena Grip D13
Daria Gritsenko F8
Ann Grubbström A13, D10
Katarina Gustafson D9
Eva Gustafsson B7
Jouni Häkli E16, F4
Iris Halldorsdottir A3
Matthew Hannah A5, B5
Andreas Skriver Hansen E12
Anders Lund Hansen B1
Martin Hanus Poster
Theresa Harada E5
Lisbeth Greve Harbo F13
Catherine Harris D9, F14
Katarina Haugen A4, B4, D4, E4
Mona Hedfeldt
Reidun Heggem F12
Eva S. Flo Heggem C15, Poster
Einar Pétur Heiðarsson G4
Susanna Heldt Cassel
Pirjo Hellemaa C10
Brita Hermelin D16, E10, G10
Andrew Hewitt C14
Patricia Yocie Hierofani A13
Linnea Hjalmarsson D5, E5
Mike Hodson E10
Maik Hoemke F5
Johanna Hohenthal Poster
Ståle Holgersen B2
Britt Maria Holtz
Fredrik Hoppstadius F10
John Horton A9
Robert Hrelja D5
Edward Huijbens A12, C12
Johan Hultman A7, B7, C7
Niko Humalisto B8
Reetta Hyvärinen B10
Franz Höchtl
Øystein Stavø Høvig C3
Arne Isaksen C3, E3
Karolina Isaksson D5
Mine Islar A1, B1, C11
Matti Itkonen B12
Lucy Jackson D14
Malene Jacobsen F4
Stig-Erik Jakobsen B3
Krzysztof Janc B4
David Jansson A5, B5, C5
James Jeffers F6
Kari Jensen A9
Gudrun Johannesdottir G6
Carl Johannessen Poster
Johanna C. Jokinen A2
Michael Jones D16
Mikko Joronen A5
Gunnar Þór Jóhannesson A12, B12
Haukur Ingi Jónasson G4
Magnfríður Júlíusdóttir C13
Erik Jönsson D8
Anna Kaijser C13
Virpi Kaisto G9
Kirsi Pauliina Kallio B9
Risto Kalliola C6
Kathleen Kambic A1
Anna Karlsdóttir D2
James Karlsen D3, E3
Asbjørn Karlsen B3, C3
Svante Karlsson A4, B4, D4, E4
Hanna Karlsson D10
Lia Karsten D9
Jukka Käyhkö B6, Poster
Ingrid Marie Kielland C7
Eje Kim A14
Rob Kitchin A2, C2
Anita Kjølbæk
Fran Klodawsky D13
Karin Jóhanna L. Knudsen F13
Jon P Knudsen E4
Lasse Koefoed F14, G14
Tiiu Koff A6
Matthias Kokorsch
Tomasz Komornicki F5
Krista Koskelo A10
Sigríður Kristjánsdóttir E8
Maros Krivy B5
Svein Olav Krøgli C15, D15, Poster
Anna-Kaisa Kuusisto-Arponen A15
Maja Lagerqvist B12
Michele Lancione D2
Joern Langhorst C2
Henrik Gutzon Larsen E16, F2
Majken Toftager Larsen B7
Emmeline Laszlo Ambjörnsson A13, B13, C13
Gabrielle Legault F7
Taru Lehtinen D6
Martin Lemberg-Pedersen F14
Johanna Liljenfeldt B8
Ivaldo Lima E14
Sami Lind C11
Tuomo Lindholm D1
Olga Lipkina F12
Philip Long C12
Eliisa Lotsari F6
Jani Lukkarinen B8
Katrín Anna Lund A12, B12
Mats Lundmark C3
Hans Kjetil Lysgård A3
Peeter Maandi D7, E7
Molly MacGregor B1
Rhys Machold G4
Seth Macinko C1, D11
Rohit Madan B4, Poster
Tone Magnussen C8
Yahia Mahmoud A11, C2
Sanna Mäki A10
Teemu Makkonen B3
Miroslav Marada F5
Agata Marzecova A6
Tina Mathisen C9
Tamar Mayer C14
Sanna Mels A8
Tom Mels C1, D1, F11
Stephanie Merchant F9
Heather Merrill E11
Ole Mertz D16
Tobias Mettenberger C9
Jonathan Metzger E14
Claudio Minca
Paola Minoia C12, D16
Don Mitchell F11
Katharyne Mitchell B9
Sami Moisio G2
Lena Molin C10, D10
Irene Molina F14, G14
Gry Elisabeth Monsen  
Dieter K. Müller F12, G12
Lesley Murray A14, C5, Poster
Bernd Möller A8
Heidi J. Nast E11
Matthias Naumann A8, D4
Deborah Naybor F3
Andrea Nightingale D1, E1
Rune Njøs E3
Elanna Nolan B9
Urban Nordin B12
Martin Nouza B12
Josef Novotny A3, G2
Kristian Olesen F2
Andrea Olive B5
Jenny Olofsson F13
Eoin O’Mahony A15
Juergen Ossenbruegge E2
Rannveig Ólafsdóttir B6, C6, D12, E12
Rögnvaldur Ólafsson F5
Ronan Paddison D14
Emmanuel Pagneux F6
Joni Palmer A14, B14, C14
Maria Luisa Paracchini D15
Albina Pashkevich G12
Carsten Pedersen C1, D11
Christian Pedersen D15
Tiina Peil D7, E7
John Perrem E9
Örjan Pettersson A4
Timo Pitkänen B6
Caroline Ponder D2, E2
Kerstin Potthoff D6
Maria Prats Ferret C9
Anu Printsmann F9
Sarah M Przedpelska C9
Pavel Ptacek B3
Riikka Puhakka F9
Oskar Puschmann C15
Ilkka Pyy A4, B10
Mattias Qviström D8, E8
Cornelia Rahn A13
Raija Raittila E9
David Ralph A2
Mitchell Reardon G10
Mart Reimann C12, D3
Carina Ren A12
Dana Reznickova C10
Tim Richardson C5, D5
Juha Riihelä A10
Eva Ritter B10
Christian Rogerson E10
Jayne Rogerson F10
Zachary Romano F7
Emily Rosenman D2
Johanna Roto F13
Kate Rowntree C6
Grete Rusten C3, E3
Paulina Rytkönen D3, F12
Katrina Rønningen E1
Jarkko Saarinen Keynote
Maria Salonen E5
Linda Sandberg A11, F13
Mikk Sarik D3
Samantha Saville A15
Filippa Säwe A7, B7, C7
Meike Schalk E14
Harald Schaller A7, Poster
Martin Schiefelbusch E6
Michaela Schier D9
Suntje Schmidt E3
Marcella Schmidt di Friedberg G6
Christian Schwedes F2
Joni Seager C8
Sissel Seim A9
Elin Selboe A9
Kadri Semm E4
Gunhild Setten Keynote, E16, F11
Matthew Shepherd
Monica Shore B7
Friðþór Sófus Sigurmundsson A6, Poster
Piotr Siłka B3
Felix Silomon-Pflug F2
Kirsten Simonsen E16, G14
Örjan Sjöberg D16
Lisa Sjöström D10
Elin Slätmo D4
Lovisa Solbär D7
Matthew Sparke B5
Elaine Speight B14
Jakob Stakowski F4
Ana Stanojcic
Susanne Stenbacka A7, B13
Marie Stenseke F3, G3
Elina Stenvall B9
Olof Stjernström G12
Grete Stokstad D15
Richard Stones D12
Annika Strandin Pers B12
Emma Street A5,
Robert Summerby-Murray D7
Liisa Suomela C10
Carys Swanwick
Bjørnar Sæther A3, D3
Per Jarle Sætre C10, D10
Anna Dóra Sæþórsdóttir D12, E12
Elisabet Sørfjorddal Hauge G9
Sirpa Tani B10, F9, G9
Minna Tanskanen B10
Affrica Taylor F9
Mekonnen Tesfahuney F4, G4
Michelle Thompson-Fawcett E12
Alma Elizabeth Thuestad B6, E7
Tuuli Toivonen D12, E5
Clare Tompsett D7
Tomas Torbjörnsson D10
Huei-Min Tsai C1, E1
Ioanna Tsoni
Moa Tunström D14
James Tyner E11
Veli-Pekka Tynkkynen F8
Sóley Valdimarsdóttir Poster
Sandra Valencia D8
Danielle van der Burgt A9, C9, D9
Anouk van Stokkom C6
Antti Vasanen E4
Evgeniia Vasileva F8
Juan Velasquez-Atehortúa B11
Zainub Verjee B14
Bertil Vilhelmson B4
Olga Kolbrún Vilmundardóttir D6
Gabriela Voglio Barruylle B13
Edda R.H. Waage F11
Gustaf Wiberg
Julie Wilk Keynote
Thomas Wimark B13
Axel Wolz E6
John Wylie A11
Stephen Young G4
Shuiliang Yu C1
Martin Zebracki A14, B14, C14
Jan Ženka A3
Wojciech Zglobicki C15
Luc Zwartjes A10